Nákupní košík (0 položek, celkem 0,- Kč)
 Tomáš Bandžuch

 Životopis
Světlo světa jsem spatřil ve Starých Ždánicích 18. června 1986, na chlup přesně padesát let po smrti Maxima Gorkého, ale už od svých čtyřech let žiji v malebné prosperující vsi Srch kdesi mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Po ukončení povinné školní docházky (a že by mě těch devět let nebýt pravidelného hraní Dračího doupěte zcela udolalo, o tom není pochyb) jsem léta páně 2001 s prapory vlajícími nastoupil na pardubické gymnázium, kde jsem se také poprvé pokusil o literární tvorbu. Nutno dodat, že venkoncem neúspěšně. Nebýt mých přátel a jejich sebevražedného odhodlání, se kterým se vrhali po každém mém dílku, asi bych se veškerých takovýchto aspirací vzdal.
Po vykonání rituálu, jenž se maturitní zkouškou zove, jsem pak byl milostivého léta 2005 přijat na bakalářský obor Politologie na Filosofické Fakultě University Karlovy. Od léta 2007 pak navíc ještě studuji obor Historie tamtéž. Bakalářské studium politologie jsem pak ukončil v den svých 22. narozenin úspěšnou obhajobou práce Separatistické státní útvary na Slovensku 1918-1919.

 O díle
Co se mého vydávaného díla týče - Knižně to bylo dvakrát ve sborníku Drakobijci a to: Drakobijci IX. (Konrád) a Drakobijci X (Noc nekromatů). Co se týče internetově vydaných povídek  - na www.eportal.cz byla otištěna povídka Sudety (o soužití Čechů a Němců v pohraničí bezprostředně před mnichovskou dohodou) a na www.euportal.cz povídka Poslední zima v Dixie (s tématem války Severu proti Jihu).

 O sobě říká
Foto a tyto informace převzaty ze serveru Legie.

Veliký ctitel dobrého jídla, knih od Aldisse, Tolkiena, Bulgakova a Preusslera, filmů od Zemana, Wagnerovy hudby a pruských bojových písní. Vášnivý obdivovatel biskupa Galéna a neusmiřitelný nepřítel Stalina, Himmlera a jim podobných. Čestný člen skupiny historického šermu Fortis.

 Knihy v nakladatelství Straky na vrbě
Archivy tajné války II.: Světy v plamenech Archivy tajné války I.: Úsvit černého slunce Noc a mlha Ve službách republiky

 Povídky ve sbornících nakladatelství Straky na vrbě


 Vaše komentáře / názory čtenářůZatím žádné komentáře