Nákupní košík (0 položek, celkem 0,- Kč)
 Alexandr Kazda

 Životopis
Narodil se roku 1985. Vystudoval pražské Gymnázium Nad Alejí, nyní studuje matematiku na MFF UK.
Organizoval Matematický korespondenční seminář pro středoškoláky. A píše matematické články.

Krom vší té matematiky se zajímá i o fantastiku a publikoval řadu naprosto nematematických povídek.

 O díle
Zuby si prořezal na soutěži O loutnu barda Marigolda, později mu vyšlo několik povídek v Pevnosti (Manipulační jízda, Dreaming spires, Přechod) a povídkových sbornících "Třpyt mečů, záblesky laserů" (Čas pomsty) a "Pod kočičími hlavami" (Můj dům, můj hrad) a na serveru Fantasy Planet (Princ a drak, Závod, Masky, Linda píše povídku). Účastnil se Ceny Karla Čapka ("Ohňostroj" získal v roce 2005 druhé místo v kategorii Krátká povídka) a dvakrát vyšel v Drakobijcích (v roce 2004 získaly jeho "Návraty" první místo, o rok později se "Dlouhé noci" umístily čtvrté).

Obsáhlejší informace naleznete na Alexandrových webových stránkách.

 O sobě říká
Zajímá mě, jak funguje svět, a co se s tím dá dělat. Mám rád abstraktní i magické myšlení a odhalování zvláštností života.

Sice to tak při čtení mých textů nemusí vypadat, ale čím dál tím méně mě baví zabývat se souboji; jestli to takhle půjde dál, skončím u filosofických traktátů. Taky bych rád psal víc sci-fi, ale připadá mi, že dělat to pořádně dá v dnešní době zabrat, protože realita už je sama pořádně vědeckofantastická.
Jestli mi nevěříte, zkuste chvíli číst blog Bruce Sterlinga.

Oblíbení autoři: Klasikové (Adams, Asimov, Gaiman, King, Le Guinová, Tolkien), Slovani (Antonín, Medek, Sapkowski, Vrbenská), (post)kyberpunkeři (Doctorow, Egan, Sterling, Stross, Wilson) a jiní (Ajvaz, Borges, Eco, Fuks, Miéville, Waltari).

 Povídky ve sbornících nakladatelství Straky na vrbě


 Vaše komentáře / názory čtenářůZatím žádné komentáře