Nákupní košík (0 položek, celkem 0,- Kč)
 Vlado Ríša

 Životopis

Narodil se nedlouho po druhé světové válce. Když povyrostl, začal chodit do školy a to mu vydrželo opravdu dlouho. Prošel i několika vysokými školami. Právě tak vystřídal několik zaměstnání. Učil na vysokých i středních školách, ale díky své plachosti se raději stal pracovníkem výzkumného ústavu a zabýval se výrobou a výzkumem radioaktivních léčiv. Překládal SF knihy (což mu vydrželo do dnešního dne),  a od roku 1982, kdy se zúčastnil prvního, tedy nultého Parconu, se zapojil do SF hnutí. Tehdy dostal diplom za třetí místo s povídkou, která nikdy nevyšla. Kolem roku 1990 se ocitl ve správný čas na správném místě a začal pracovat v Ikarii, kterou mu časem hodil její původní šéfredaktor Ondřej Neff na krk. Tuto práci s chutí dělá dodnes.

Je členem Obce spisovatelů a také Obce překladatelů.

Snaží se vychovávat svého syna, který mu přerostl přes hlavu (204 cm), a spolu s ním hraje v jednom družstvu závodně basketbal. Je pilotem ultralehkých letadel.

Je Parcoránem, tedy jedním ze čtyř lidí, kteří se zúčastnili všech setkání scifistů pořádaných pod jménem Parcon. V SF hnutí působí jako rušivý element, porotce literárních soutěží a přednášející.


 O díle
Napsal vysokoškolská skripta, několik románů (např. Gooka a Dračí lidé – ve spolupráci s Evou Hauserovou a Ondřejem Neffem, Gooka a Yorimar. Podle obou vznikly počítačové hry. Dále Bokha-lú, několik románů o Conanovi, Marku Stoneovi a povídkovou sbírku Beta Draconis). Přispěl do antologií povídek, několik jich i sestavil. Vyšel mu již druhý román o Bruncvíkovi (Stryga), připravený je další Conan.

 O sobě říká

 Knihy v nakladatelství Straky na vrbě
Putování za jantarovým drakem

 Povídky ve sbornících nakladatelství Straky na vrbě

 Vaše komentáře / názory čtenářůZatím žádné komentáře