Nákupní košík (0 položek, celkem 0,- Kč)
 Martin D. Antonín

 Životopis
Pitva Martina Dariona Antonína odhalila mnoho zajímavých skutečností:

1) v roce 2008 dosáhl počet jeho letokruhů třiceti,
2) žaludek obsahoval dva litry jeho oblíbené Dolské medoviny,
3) v poslední době vedl usedlejší život, ale k úplnému atrofování svalstva ještě nedošlo,
4) typické mozoly nasvědčují nadměrnému užívání počítačových hlodavců,
5) známky chronického nevyspání, k němuž však neexistuje fyziologický důvod - tudíž šlo o dobrovolnou deprivaci,
6) taktéž je možné, že konzumoval nehorázné objemy zeleného čaje, a to nitrožilně.

Během prohlídky bytu bylo nalezeno větší množství chladných zbraní, povětšinou historických replik z období gotiky a renesance, a několik různých zbrojí. Vše zřejmě často využívané, ale zkoušky na krev a DNA neprůkazné. Žádná z nich zřejmě nebyla použita při zločinu.

Navzdory původním předpokladům šlo o vysokoškolsky vzdělanou osobu: V nejspodnějším šuplíku s jinými podivuhodnými memorabiliemi došlo k objevu diplomu z oboru diplomacie a politologie. O vstup do politiky se však zřejmě nepokoušel, což odpovídá svědectví jeho přátel: "Byl to hodný člověk. Až moc."

Další svědkové ve shodě s nimi taktéž uvádějí, že šlo o magora.

Jeho knihovna obsahuje mnoho svazků brakové literatury, zvláště z pokleslých zánrů vědecko-fantastického a fantasy (pro sestavení psychologického profilu viz. složky Tolkien, Verne, Foglar, Asimov, Pratchett), a rozhodně šlo o fanatického fanouška novodobých televizních seriálů (viz. složky Lost, Battlestar Galactica, 24, Buffy, Angel, Dexter, Stargate, Star Trek a další).

Prohlídka počítače odhalila jeho osobní stránky na www.darion.biz, skrz které organizoval jakési hry typu LARP (live action roleplay), a na nichž odhaloval náhodným čtenářům podivná zákoutí své mysli. V posledních letech tak nicméně nečinil právě důsledně - pro vytvoření psychologického profilu Beznadějného snílka jde přesto o hodnotný materiál.

 O díle
Policie řekla své, teď hlas ze záhrobí.

Když jsem někdy v páté třídě (takže asi v roce 1991) poprvé uviděl a pak si i zahrál Dračí doupě, otevřel se mi nový svět. Od té doby jsem pořád zkoušel psát. Doma se mi různě válejí školní sešity, v nichž mám zepředu pár poznámek o učivu a zezadu (až k těm poznámkám) desítky stránek naprosto nepoužitelných příběhů. Přesně takový ten materiál, který je tak špatný, až je to vtipné.


Vlastně až o dalších deset let později jsem poprvé zabrousil mezi jiné autory - to když jsem dopsal svůj první román (ha ha ha, Krvavá nevinnost!) a pokusil se ho udat nakladateli. Byl to právě Michael Bronec, který mě nekompromisně odmítl - a právem. Doporučil mi, abych raději zkusil pár povídek, na vybroušení stylu, a tak jsem psal povídky. Něco z těch hrůz je na mých stránkách, pokud jste zvědaví - ale varuji vás - je to ukázka, jak se psát nemá.


Pak jsem se trochu pochlapil a přišel první úspěch v soutěži O železnou rukavici lorda Trollslayera - Mazlíček. První publikované dílko mé "démonické" linie. A hned potom Prchající helma, první vlaštovka linie "trpasličí". No... a pak další. Však si tu ten seznam přečtěte. 


Chybí v něm:

Návrat do Lórienu - Pevnost 2002/4 a Fantázie 2001/4

Divopivo - antologie humorné SF&F Sorry, vole, error, Mladá Fronta 2007

Pravá víra - sborník Zaslíbený věk trollí 2001

 O sobě říká
Nikdy jsem neuměl smysluplně psát o sobě a o svých výtvorech. Jestli máte otázky, ptejte se.

 Knihy v nakladatelství Straky na vrbě
Křivé ostří (reedice) Zelená (audiokniha) Daemonica - Hovězí v žaludku; 2. díl - Andělské rakvičky Daemonica - Hovězí v žaludku; 1. díl - Pekelný nářez Město přízraků Zelená Křivé ostří

 Povídky ve sbornících nakladatelství Straky na vrbě


 Vaše komentáře / názory čtenářůMichael Bronec 20.4.2012 19:44:57
Tak už se u autorů něco zobrazuje?

Martin D. Antonín 6.11.2009 13:24:29
Ve sborníku Legendy: Draci budu mít novelku Drakobijce.
První díl Daemonicy - Hovězí v žaludku se jmenuje Pekelný nářez, momentálně k němu vytváří obálku Milan Fibiger a prochází posledním čtením, další dva díly jsou v pokročilém stádiu dodělanosti.
Další díly Křivého ostří a Zelené jsou rozepsané a brzy přijdou na řadu.
Společně s Jakubem D. Kočím máme už velmi dlouho rozepsanou post-apokalyptickou sci-fi-fantasy Nostricon, snad konečně někdy navážeme.